środa, Wrzesień 18, 2019

Obecność parasola ogrodowe w przydomowej strefie wypoczynkowej to już nie tylko fanaberia i chęć ozdobienia przestrzeni. Dobrze zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie ze sobą długotrwała ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne. Długie przebywanie na słońcu może skutkować poparzeniami skóry, bólem głowy, udarami słonecznymi. Parasol to funkcjonalny dodatek, który pozwoli cieszyć się latem w najbardziej upalne dni.

Parasol pod nadzorem!

Nowoczesne parasole ogrodowe zasadniczo różnią się od parasoli oferowanych jeszcze 10-15 lat temu w sklepach. Dzisiaj do ich produkcji wykorzystuje się trwałe materiały, takie jak antykorozyjne aluminium oraz poliester pokryty poliuretanem. Pomimo wysokiej odporności na uszkodzenia warto mieć świadomość, że pozostawienie takiego produktu na zewnątrz na czas jesieni i zimy może wpłynąć na jego strukturę i przyspieszyć proces degradacji tworzyw. Podobnie ma się sprawa z dłuższymi wyjazdami i nieobecnością w domu. Czy musimy chować parasol na strych czy do garażu? Nie – wystarczy wykorzystać nowoczesne pokrowce ogrodowe.

Jak działa pokrowiec ogrodowy?

Pokrowce ogrodowe na parasole tworzone są z lekkich i przewiewnych tkanin typu RIPSTOP, których struktura wykonana jest z trwałego poliestru. Włókna poliestrowe są wysoce odporne na ścieranie, wnikanie kurzu i brudu. Struktura tkaniny pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co przekłada się na zahamowanie osadzania się wilgoci na powierzchni parasola. Regularne stosowanie pokrowca pozwoli na przedłużenie żywotności parasola i sprawi, że na długo zachowa on swoje właściwości.

Pokrowce na parasole ogrodowe są dedykowane zarówno na parasole z nogą boczną, jak i centralną. Chcąc zapewnić najlepszy poziom ochrony wybierzmy pokrowce z dodatkowym ściągaczem, dzięki któremu tkanina będzie idealnie przylegać do parasola. W czasie silniejszego wiatru pokrowiec możemy dodatkowo obciążyć dedykowanymi woreczkami.

Tags: , ,