środa, Wrzesień 18, 2019

Meble ogrodowe pozwolą na stworzenie wyjątkowego miejsca odpoczynkowego w ogrodzie, bez względu na jego wielkość czy walory estetyczne. Wystarczy kilka prostych elementów, aby zapewnić sobie i swoim bliskim relaks na świeżym powietrzu. Kupując meble ogrodowe musimy być jednak świadomi, że są to elementy wymagającej specjalnej ochrony, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Co pozwoli nam zachować ich piękny wygląd? Najlepszym rozwiązaniem okażą się pokrowce na meble ogrodowe.

Jak tworzone są pokrowce?

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z wytrzymałych, grubych tkani poliestrowych o gęstym splocie. Ten rodzaj tworzywa zabezpieczono przed ścieraniem, wnikaniem brudu, wilgoci, strzępieniem. Bardzo ważne jest także to, że w przypadku topowych pokrowców zastosowano także technologię AeroCover®, której zadaniem jest minimalizowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebli. Pokrowce ogrodowe tworzone są na różne elementy wykorzystywane przez nas: meble, narożniki, stoły, ale także na parasole ogrodowe oraz na grille. Pokrowce posiadają ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dodatkowo możliwe jest także użycie woreczków obciążających, które nie pozwolą na podwiewanie tkaniny w czasie silniejszego wiatru.

Zadaniem pokrowca jest ochrona mebla przed deszczem, wilgocią, wnikaniem kurzu, ale również przed silnym promieniowaniem UV czy niskimi temperaturami.

Dlaczego warto kupić pokrowiec na meble ogrodowe?

Przede wszystkim pokrowce pozwalają na przedłużenie żywotności elementów ogrodowych – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Regularne stosowanie pokrowców w czasie jesieni, zimy, jak również dłuższej nieobecności w domu sprawi, że będziemy naszymi meblami cieszyć oczy znacznie dłużej.

Tags: , ,