wtorek, Październik 15, 2019

Chcą cieszyć się pełni słońca w ogrodzie czy na tarasie nie trzeba wiele pracy – korzystając z bogatej oferty topowych producentów możemy wybrać meble i dodatki dopasowane do wielkości strefy wypoczynkowej, jak również do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie elementy warto zakupić do ogrodu na czas lata? Jak dbać o meble ogrodowe w czasie niepogody czy w okresie dłuższej nieobecności w domu?

Piękne meble ogrodowe

Współcześnie wybór mebli ogrodowych jest bardzo prosty – nie musimy już nawet wychodzić z domu! Wystarczy odwiedzić sklep internetowy jednego z topowych producentów i zapoznać się z najnowszymi kolekcjami. Poza propozycjami z tego sezonu w ofercie znajdziemy także wiele produktów przecenionych, najczęściej pochodzących z kolekcji zeszłorocznych. Takie meble kupimy w znacznie niższej cenie, co z pewnością przełoży się na zawartość portfela.

Jak chronić meble ogrodowe?

Podczas buszowania po sklepach z meblami ogrodowymi najczęściej skupiamy się wyłącznie na wybraniu eleganckiego kompletu oraz stolika kawowego. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad materiałami, trwałością produktu, oraz tym, jak skutecznie chronić meble – to błąd!

Pokrowce ogrodowe na meble, parasole i grille

Aby mieć pewność, że wyposażenie tarasu nie będzie narażone na wnikanie kurzu czy też na działanie wilgoci warto wybrać nowoczesne, lekkie i przewiewne pokrowce ogrodowe. Wśród najlepszych produktów warto wymienić modele wykonane z tkaniny RIPSTOP, która zmniejsza kondensacje wilgoci i skutecznie chroni przed wnikaniem kurzu. Producenci oferują pokrowce dedykowane dla konkretnych mebli – kupując więc taki produkt warto wcześniej zmierzyć fotel czy kanapę ogrodową. Pokrowce w przeważającej części tworzone są z lekkiego poliestru odpornego na ścieranie, wnikanie kurzu, strzępienie.

Tags: , , ,