środa, Wrzesień 18, 2019

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zmienne warunki atmosferyczne wpływają na Twoje meble i dodatki ogrodowe? Pozostawione na świeżym powietrzu elementy narażone są na kontakt z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, silnym promieniowaniem UV, kurzem. Długotrwała ekspozycja na takie elementy sprawi, że krzesła czy stoły bardzo szybko zaczną niszczeć. Jak to możliwe?

Skutki zmiennych warunków atmosferycznych

Kupując meble ogrodowe czy na taras pragniemy, aby nie tylko służyły nam one wiele lat, ale również cieszyły nasze oczy. Wybierając produkty od topowych producentów zakładamy, że ich trwałość będzie naprawdę wysoka. Jest w tym wiele prawdy – topowi producenci stosują materiały wysokiej klasy, takie jak aluminium malowane proszkowo, technorattan, liny polipropylenowe. Niestety, nawet zastosowanie trwałych materiałów okaże się niewystarczające, jeśli w okresie jesieni czy zimy pozostawimy meble na świeżym powietrzu bez ochrony. Wnikająca do struktury wilgoć może powodować mikropęknięcia, w dłuższej perspektywie czasu: łamanie struktury mebli. To z kolei doprowadzi do punktu, w którym będziemy musimy kupić… nowe meble.

Nowoczesne pokrowce ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Eleganckie pokrowce ogrodowe to najlepsze rozwiązanie dla osób pragnących w sposób skuteczny chronić swoje meble ogrodowe. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, odpornych na ścieranie, wnikanie kurzu, brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Gęsty splot tkaniny sprawia, że jest ona odporna na strzępienie.

Przewiewny materiał AeroCover® posiada opatentowaną strukturę, które zadaniem jest hamowanie osiadania wilgoci na powierzchni mebla. Dzięki temu zmniejszane jest ryzyko występowania pleśni. Sznurki ze stoperami pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla i tym samym: lepszą ochronę. Podczas wietrznych dni wystarczy użyć woreczków obciążających, które nie pozwolą na podwiewanie tkaniny.

Tags: , , ,