wtorek, Październik 15, 2019

Końcówka lata i początek jesieni to odpowiedni czas na to, aby zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć nasze meble ogrodowe. Do niedawna najskuteczniejszym sposobem na ich zabezpieczenie było chowanie ich do piwnicy, garażu, na strych. Generowało to wiele problemów. Dzisiaj możemy skorzystać z nowoczesnych pokrowców, które oferują nam topowi producenci. Co warto wiedzieć o pokrowcach ogrodowych? Czy pozwolą na przedłużenie żywotności naszych mebli?

Dlaczego ochrona mebli ogrodowych jest tak ważna?

Czynniki takie jak wilgoć, silne promieniowanie słoneczne czy kurz bardzo negatywnie wpływają na strukturę mebla. Jeśli komplet wykonany jest z tworzyw niskiej jakości bardzo szybko zauważymy niewielkie pęknięcia, które z czasem mogą powodować łamanie. W przypadku porowate struktury mebli bardzo szybko zaczną one chłonąć kurz i wilgoć – doczyszczenie takiej powierzchni będzie bardzo trudne.

Pokrowce – skuteczna ochrona

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem w kwestii ochrony mebli i dodatków outdoorowych jest zastosowanie przewiewnych pokrowców wykonanych z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP. Tkanina posiada gęsty splot, który uniemożliwia przedostawaniu się kurzu – wszelkie zanieczyszczenia osiadają na pokrowcu. Tkanina jest również wodoodporna, przez co możemy być pewni, że tkanina będzie chroniona przed wilgocią. Struktura pokrowca pozwala na swobodną wymianę powietrza, dlatego też na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć.

Dodatkowe udogodnienia dla użytkowników

Pokrowce udostępniane są w poręcznych torebkach z uchwytami, przez co po złożeniu nie zajmują one wiele miejsca i bez trudu umieścimy je na półce w garażu czy piwnicy. Udogodnieniem dla użytkownika są również niewielkie ściągacze w pokrowcach, dzięki którym jeszcze lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla.

Tags: , , ,