środa, Wrzesień 18, 2019

Kończący się sezon letni jest odpowiednim momentem na to, aby zastanowić się jak w skuteczny sposób ochronić nowe meble ogrodowe czy też elementy takie jak parasole grodowe czy grill. Zamiast znosić meble do piwnicy czy też na strych warto rozważyć kupno nowoczesnych pokrowców ogrodowych, które pozwolą na skuteczną ochronę przed negatywnymi czynnikami, takimi jak wilgoć czy kurz. Co warto wiedzieć o pokrowcach?

Nowoczesne pokrowce – jak są tworzone

Współcześnie ochrona mebli ogrodowych jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne meble są tworzone z innowacyjnych trwałych materiałów, jednak musimy być świadomi, że długotrwała ekspozycja na wodę czy kurz może wpłynąć na ich strukturę. Poprzez regularne stosowanie pokrowców ogrodowych znacząco wydłużymy żywotność naszych mebli technorattanowych czy aluminiowych. Pokrowce są niezbędne w przypadku mebli rotangowych.

Pokrowce ogrodowe są dzisiaj tworzone z poliestrowych tkanin o lekkiej i przewiewnej strukturze. Gęsty splot włókien sprawia, że kurz i brud osiadają na powierzchni pokrowca. Pokrowiec nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, strzępienie. Skutecznie hamuje kondensację wilgoci na powierzchni mebla, co przekłada się również na zahamowanie powstawania pleśni. Pokrowce dedykowane są na konkretne meble: fotele, krzesła, sofy narożne, ale również parasole z nogą centralna i boczną, grille.

Dodatkowe udogodnienia dla użytkowników pokrowców

Aby pokrowce mogły lepiej obejmować meble uzupełniono je o niewielkie ściągacze, umieszczone na rogu tkaniny. Dodatkiem chętnie wykorzystywanym są też niewielkie woreczki obciążeniowe, które przydają się w czasie większych podmuchów wiatru – wystarczy przymocować je do rogów tkaniny, aby utrzymały ją w jednym miejscu.

Tags: , , ,