wtorek, Październik 15, 2019

Piękne meble ogrodowe to ozdoba ogrodów, tarasów, balkonów. Ich obecność pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, relaksowanie się w promieniach słońca, organizowanie spotkań w gronie bliskich. Poprzez wybór konkretnych kompletów ogrodowych możemy stworzyć wyjątkową, funkcjonalną, przestrzeń, która stanie się oazą spokoju i miejscem, gdzie wypoczywać będziemy najskuteczniej. Jak chronić meble ogrodowe, aby służyły nam one jak najdłużej?

Na co narażone są nasze meble ogrodowe?

Meble ogrodowe w czasie lata narażone są przede wszystkim na silne promieniowanie UV. Tworzywa niskiej jakości będą przez nie blaknąć, szybciej się starzeć. Problem silnego promieniowania dotyczy przede wszystkim parasoli ogrodowych, w przypadku których silne promieniowanie może powodować blaknięcie materiału.

W okresie jesieni i zimy meble ogrodowe, jak i parasole słoneczne narażone są przede wszystkim na wilgoć i wnikanie brudu. Nadmierna ilość wilgoci może powodować butwienie elementów mebli. Osadzanie się wody na ich powierzchni sprawi, że możliwe stanie się pojawienie pleśni. Porowata struktura niektórych materiałów może także chłonąc brud, co przełoży się na zmianę koloru tworzywa.

Jak chronić meble?

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych jest wykorzystanie nowoczesnych pokrowców wykonanych z przewiewnych tkanin. Takie pokrowce są tworzone najczęściej z gęsto tkanego poliestru typu RIPSTOP, odpornego na ścierania, wnikanie brudu, strzępienie. Tkanina skutecznie chroni przed promieniowaniem UV i wnikaniem kurzu, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację i hamując kondensację wilgoci. Pokrowiec wyposażono w poręczny ściągacz, dzięki któremu możliwe będzie lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Tags: , , ,