wtorek, Październik 15, 2019

Piękne i zadbane meble ogrodowe to doskonała ozdoba każdego ogrodu czy tarasu. Warto dbać o nie, aby przez długie lata stanowiły estetyczny i funkcjonalny dodatek. Jakie preparaty i pokrowce wybrać, aby mogły stale cieszyć oko? Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji!

Meble technorattanowe i ich budowa

Technorattan to niezwykle ciekawy materiał – ze względu na swoją budowę i zastosowanie włókien syntetycznych jest wysoce odporny na wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ścieranie czy blaknięcie. Długotrwałe wystawianie na deszcz czy słońce może jednak skończyć się tym, że po kilku latach meble stracą swój wyjątkowy urok. Aby temu zapobiec nie trzeba wiele – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie pokrowce na meble ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z materiałów wysoce odpornych na wnikanie brudu i wody. Zastosowanie nowoczesnych tkanin takich jak AeroCover sprawia, że meble są odizolowane od wilgoci, ale jednocześnie dostaje się do nich powietrze. Dzięki temu na powierzchni mebli nie tworzy się pleśń.

Nowoczesne tkaniny techniczne z których tworzone są pokrowce na meble ogrodowe posiadają gęsty splot. Oznacza to, że są wysoce odporne na ścieranie, powstawanie dziur, zadrapania.

Dlaczego warto stosować pokrowce na meble technorattanowe?

Stosowanie dedykowanych pokrowców wykonanych z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć pozwoli znacząco przedłużyć żywotność mebli technorattanowych, jak również uchronić je przed zabrudzeniami powierzchniowymi czy tez przed deszczem. Regularne stosowanie pokrowców  na meble ogrodowe w czasie kiedy nie są one wykorzystywane wpłynie pozytywnie na estetykę ogrodu. Pokrowce, po użyciu, wystarczy złożyć do dedykowanego pojemnika – to proste!

Tags: , , ,