wtorek, Październik 15, 2019

Pokrowce na zestawy ogrodowe są coraz częściej kupowane przez właścicieli mebli ogrodowych. Wynika to nie tylko z konkurencyjnej ceny, ale przede wszystkim z faktu, że taki produkt może skutecznie ochronić nasze meble przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zachować ich piękny wygląd na dłużej. Czy warto je mieć pod ręką? Tak!

Pokrowce na zestawy ogrodowe – podstawowe informacje o produkcie

Pokrowce na zestawy ogrodowe proponowane przez topowych producentów wykorzystują nowoczesne technologie i najlepsze tkaniny – wszystko po to, aby chronić nasze meble ogrodowe. Najczęściej pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, których włókna odporne są na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Dzięki temu możemy mieć pewność, że po ściągnięciu pokrowca nie będziemy musieli dodatkowo przecierać naszych mebli z kurzu. Tkaniny takie jak RIPSTOP są odporne na szarpanie i przedarcia. Dzięki temu służą przez wiele lat!

Interesujące jest także wykorzystanie opatentowanej technologii AeroCover®, która sprawia, że tkanina jest całkowicie wodoodporna, ale jednocześnie oddychająca. Dzięki temu ograniczany jest proces kondensacji, a co za tym idzie: problem powstawania pleśni po wewnętrznej stronie pokrowców.

Pokrowce na meble ogrodowe odporne na działanie warunków pogodowych

Podstawowym zadaniem pokrowców na zestawy ogrodowe jest ich ochrona przed deszczem i wilgocią. Producenci zadbali jednak także o to, aby pokrowce stanowiły barierę również dla nadmiernego promieniowania słonecznego. Okazuje się, że silne słońce sprawia, że nawet najtrwalsza tkanina będzie się odbarwiać. Promieniowanie UV warto zatrzymać właśnie poprzez stosowanie pokrowców na zestawy ogrodowe. Dzięki nim fotel czy sofa na długo zachowają elegancki kolor.

Meble mogą zostać uszkodzone również przez zmienne temperatury – mrozy negatywnie wpływają na struktury mebli ogrodowych i mogą powodować mikro uszkodzenia. Pokrowce na zestawy ogrodowe pozwolą na zminimalizowanie tego ryzyka i uchronią je przed zniszczeniem.
Aby jeszcze lepiej chronić nasze meble producenci wyposażyli pokrowce w sznurki ze stoperami. Pozwolą one na lepsze dopasowanie i ściślejsze otoczenie mebla.

Pokrowce na zestawy ogrodowe niewielkie i łatwe w obsłudze

Producenci zadbali o to, aby niewykorzystywane pokrowce na zestawy ogrodowe nie zajmował wiele miejsca. Po ich złożeniu wystarczy umieścić je na półce w piwnicy czy w domu gospodarczym. Dodatkowa torba z uchwytem sprawi, że sam pokrowiec nie będzie narażony na uszkodzenia.

Tags: , ,