wtorek, Październik 15, 2019

Eleganckie parasole ogrodowe coraz częściej pojawiają się przy naszych domach czy na tarasach. Wśród licznych producentów kilku proponuje produkty wysokiej klasy, które będą nie tylko skutecznie chronić naszą skórę i oczy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również pozwolą na wzbogacenie przestrzeni estetycznym dodatkiem. Co warto wiedzieć o współczesnych parasolach ogrodowych? Jak skutecznie je chronić?

Parasole jako ozdoba przestrzeni ogrodowej

Parasole dostępne u topowych producentów odznaczają się wieloma cechami. Przede wszystkim uwagę zwraca wykorzystanie wysokiej klasy produktów i materiałów. Stelaże parasoli tworzone są z lekkich stopów aluminium, co przekłada się na wagę konstrukcji, ale jednocześnie jej wysoką odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, odkształcenia. Wszelkie elementy ruchome parasole są zabezpieczone przed wypadaniem, odkręcaniem, nadmiernymi przeciążeniami.

Baldachimy nowoczesnych parasoli wykonywane są z tworzyw poliestrowych pokrytych poliuretanem. Oznacza to, że są one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy nagłego deszczu. Wieloletnie użytkowanie nie wpłynie również na kolorystykę tkaniny. Będzie ona odporna na ścieranie, wnikanie brudu.

Pokrowce na parasole ogrodowe

Aby w pełni chronić nasz parasol ogrodowy poza sezonem w czy w czasie niepogody dobrym rozwiązaniem jest zakupienie u rekomendowanych sprzedawców pokrowców na parasole ogrodowe. Są one tworzone z trwałej i opatentowanej tkaniny AeroCover®, odpornej na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ważne jest to, że tkanina ogranicza proces kondensacji, przez co pod pokrowcem nie pojawia się pleśń. Pokrowce wyposażone są w ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie pokrowca do kształtu parasola. Kiedy pokrowiec nie jest użytkowany możemy schować go do poręcznej torby z uchwytem.

Tags: , , ,