wtorek, Październik 15, 2019

Pokrowce na meble ogrodowe stają się niezbędnikiem wszystkich posiadaczy mebli wykonanych z rattanu czy technorattanu. Każdego dnia są bowiem one narażone na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, porywisty wiatr, nadmierne promieniowanie słoneczne. Czy pokrowce na meble ogrodowe są w stanie zatrzymać elegancki wygląd mebli na długie lata? Zdecydowanie tak!

Czym wyróżniają się nasze pokrowce na meble ogrodowe?

Estetyczny wygląd naszych mebli to zasługa pracy wielu osób – projektantów twórców, pracowników fabryk. Ważne jest to, aby mebel był odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Niestety, nawet najlepsze jakościowo meble nie są w stanie oprzeć się działaniu zmiennych warunków atmosferycznych. Na szczęście problem ten został rozwiązany w inny sposób. Wykorzystanie pokrowców na meble ogrodowe daje szansę na utrzymanie mebli w stanie praktycznie nienaruszonym. A wszystko to w dobrych cenach! Z jakich materiałów wykonywane są pokrowce? Co je wyróżnia?

przed czym chronią pokrowce ogrodowe

Materiały odporne na zniszczenia

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z tkanin wysokiej jakości – przede wszystkim są to włókna poliestrowe typu RIPSTOP, które ze względu na wykorzystane włókna są odporne na mikrouszkodzenia. Materiały AeroCover® to opatentowana technologia, która sprawia, że tkanina jest wodoodporna, zmniejsza poziom kondensacji wilgoci. Finalnie wpływa to przede wszystkim na zminimalizowanie ryzyka powstawania pleśni pod przykryciem. Dodatkowym atutem jest także odporność na wnikanie brudu – wszelki kurz osadza się na zewnętrznej powłoce pokrowców, nie wnikając wewnątrz. Oznacza to, że ściągając pokrowiec nie musimy martwić się dodatkowym przecieraniem mebli.

Pokrowce na meble ogrodowe odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Zadaniem pokrowców jest ochrona mebli przed zmiennymi warunkami pogodowymi: przede wszystkim deszczem i śniegiem, ale i porywistymi podmuchami wiatru czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. To ostatnie stanowi spory problem dla producentów, którzy wiedzą, jak nadmierne promieniowanie może odbarwić tkaniny. Dzięki zastosowaniu pokrowców na meble ogrodowe możliwe jest zminimalizowanie tego ryzyka.

Dodatkowe udogodnienia dla użytkowników

Warto wspomnieć, że nie tylko materiał pokrowców wpływa na bezpieczeństwo naszych mebli. Dzięki sznurkom ze stoperami możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie pokrowca do kształtu mebla i jego dokładna ochrona.

Tags: , , , ,