wtorek, Październik 15, 2019

Parasole ogrodowe to funkcjonalny dodatek, który poza chronieniem nas i naszych mebli ogrodowych przed szkodliwym promieniowaniem UV dodatkowo urozmaica przestrzeń wypoczynkową. Współcześnie parasole tworzone są z tkanin i materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Pozostawione jednak bez ochrony na okres jesieni i zimy mogą zostać nieodwracalnie zniszczone. Jak chronić te produkty przed szkodliwymi czynnikami?

Nowoczesne pokrowce na parasole ogrodowe

Do niedawna najprostszym sposobem na ochronę parasola ogrodowego poza sezonem było wynoszenie go do piwnicy, na strych domu czy też do garażu. Zadanie takie wymagało jednak pomocy drugiej osoby, bo sam parasol swoje ważył. Dzisiaj nie musimy zastanawiać się, gdzie schować ten element. Zamiast dźwigać parasol wystarczy wykorzystać nowoczesne pokrowce na parasole ogrodowe, które stanowią jeden z rekomendowanych dodatków przez producentów.

Pokrowce na parasole ogrodowe tworzone są z nowoczesnych tkanin poliestrowych – tkanina ta posiada gęsty splot, przez co jest wysoce odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, strzępienie. Dodatkowo producenci oferują innowacyjną technologię AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci, a tym samym: hamowanie powstawania pleśni. Struktura pokrowca doskonale chroni przed silniejszymi podmuchami wiatru, osiadaniem pyłu i brudu, wilgocią. Dla większej wygody i lepszego dopasowania pokrowce posiadają niewielkie ściągacze. Możliwe jest również zastosowanie obciążników, aby tkanina nie była podwiewana w czasie silniejszego wiatru.

Gdzie kupić pokrowiec?

Najprostszą metodą jest zapoznanie się z oferta producenta, którego parasol posiadamy. Jeśli nie ma ona w swojej ofercie pokrowców warto sprawdzić oferty innych producentów. Kupno w sklepach internetowych wydaje się najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.

Tags: , , ,