środa, Wrzesień 18, 2019

Ochrona mebli ogrodowych powinna być dla nas priorytetem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Niskie temperatury, wszechobecna wilgoć oraz brud mogą nieodwracalnie wpłynąć na strukturę mebla i sprawić, że niemożliwe będzie korzystanie z niego w kolejnym sezonie.

Pokrowce dostępne od ręki!

Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na ochronę mebli było wyniesienie ich na czas jesieni czy zimy na strych lub do garażu. Wiązało się to jednak z wieloma niedogodnościami oraz koniecznością dźwigania. Dzisiaj producenci proponują znacznie lepsze wyjście – wykorzystanie nowoczesnych pokrowców ogrodowych. Pokrowce dedykowane są nie tylko dla mebli ogrodowych – możemy wykorzystać je do ochrony parasoli ogrodowych, jak również grillów. Co warto wiedzieć o pokrowcach?

Nowoczesne pokrowce – innowacyjne technologie, trwałe tkaniny

Dlaczego warto postawić na pokrowce? Przede wszystkim dlatego, że są one tworzone w oparciu o liczne testy i badania. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych RIPSTOP, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, silne promieniowanie UV. Tkanina poliestrowa posiada gęsty splot, przez co meble są doskonale chronione.

Interesującym rozwiązaniem jest także zastosowanie technologii AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebli. Pokrowce posiadają również ściągacze w rogach tkaniny, przez co możliwe jest lepsze dopasowanie ich do kształtu mebla. Stosowanie pokrowców na meble i dodatki ogrodowe pozwoli znacząco przedłużyć ich żywotność i cieszyć się pięknym wyglądem ogrodu czy tarasu.

Pokrowce sprzedawane są w niewielkich torebkach, które nie zajmują wiele miejsca. Po rozpoczęciu sezonu letniego pokrowiec wystarczy osuszyć, schować do torby i bezpiecznie odłożyć na półkę do garażu.

Tags: , , ,