wtorek, Październik 15, 2019

Eleganckie zestawy ogrodowe są niewątpliwie ozdobą naszych tarasów i ogrodów – projektanci dokładają wszelkich starań, aby takie kolekcje cieszyły oczy i zapewniały wysoki poziom komfortu. Ważne jest również to, że meble wykonane są z trwałych materiałów. Aby mieć jednak pewność, że w czasie jesieni i zimy będą odpowiednio chronione koniecznie pomyślmy o pokrowcach. Czym zaskoczą nas ich projektanci?

Nowoczesny pokrowiec meblowy

Pokrowce na meble ogrodowe to rozwiązanie, którego oczekiwało wielu właścicieli ogrodów. Dzięki nim możemy skutecznie ochronić strukturę mebli technorattanowych, rattanowych czy aluminiowych i mieć pewność, że w kolejnym sezonie będą one od razu gotowe do użytku.

Pokrowce na meble ogrodowe (ale również na parasole czy też na grille ogrodowe) tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, co gwarantuje, że nie będą one się przecierać czy strzępić. Zastosowanie włókien poliestrowych zagwarantowało także trwałość struktury pokrowca. Topowi producenci zaproponowali klientom pokrowce wyposażone w technologię AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci. Zastosowanie tej technologii pozwoliło również na zahamowanie powstawania pleśni i drobnoustrojów. Pokrowce na meble ogrodowe zabezpieczone są przed deszczem i wnikaniem brudu.

Dodatkowe elementy do pokrowców

Aby korzystanie z pokrowców było jeszcze prostsze i wygodniejsze do rąk klientów oddano niewielkie obciążniki, które umieszcza się na obrzeżach tkaniny. Ich zadaniem jest dociążenie pokrowca do ziemi, szczególnie w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Pokrowce wyposażone są również w niewielkie ściągacze umieszczone na rogach. Pozwolą one na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Pokrowce zamknięte są w niewielkich torebkach, przez co nieużywane nie będą zabierać wiele miejsca.

Tags: , , ,