środa, Wrzesień 18, 2019

Piękno mebli ogrodowych zależy od wielu czynników – najważniejszym jest oczywiście tworzywo, z którego zostały one wykonane. Dzisiaj producenci oferują nam wiele interesujących kompletów meblowych wykonanych z trwałych materiałów, jednak i one mogą ulec degradacji, jeśli meble pozostawimy bez ochrony na okres jesieni czy zimy na świeżym powietrzu. Jak dbać o meble ogrodowe skutecznej, aby cieszyć się ich wspaniałym widokiem przez długie lata?

Znajdź odpowiedni pokrowiec ogrodowy

Meble ogrodowe powinny być chronione nie tylko w okresie jesieni i zimy, ale także w czasie naszej dłuższej nieobecności w domu, bez względu na porę roku. Zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz, silne promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury – wszystko to ma wpływ na strukturę mebla i z czasem może powodować mikro pęknięcia. Te z czasem przemienią się w widoczne szczeliny, a stąd już tylko krok do koślawienia i pękania. Aby przedłużyć żywotność naszych mebli powinniśmy pomyśleć o skutecznych rozwiązaniach, takich jak nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe. Czy okażą się one strzałem w dziesiątkę?

Pokrowce dostępne od ręki

Nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe z pewnością sprawdzą się w ogrodach i na tarasach. Co ważne: mogą one chronić nie tylko konkretne meble (fotele, sofy narożne), ale również grille czy parasole ogrodowe. Oferta producentów jest bardzo obszerna, a same pokrowce zakupimy nie wychodząc z domu – w sklepie internetowym. Obecnie pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionym splocie – są one wysoce odporne na ścieranie czy strzępienie. Poliester nie chłonie brudu czy wilgoci, dodatkowo jest uzupełniony o technologię AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają również ściągacze na rogach tkaniny. Pozwalają one na lepsze dopasowanie materiału do kształtu mebla.

Tags: , , ,