wtorek, Październik 15, 2019

Pierwsze dni jesieni poznamy bez problemu – znacznie chłodniejsze poranki i wieczory, znacznie szybciej zapadający zmrok. To czas, kiedy warto przyjrzeć się naszym meblom ogrodowym oraz dodatkom i zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć je przed nadchodzącymi chłodami i śniegiem. Zazwyczaj meble znosimy do piwnicy lub też chowamy je blisko ścian domu. Dzisiaj istnieje wygodniejsze rozwiązanie – są nim pokrowce na meble ogrodowe.

Dlaczego warto zainwestować w pokrowce?

Pokrowce na meble ogrodowe i tarasowe tworzone są z opatentowanych tkanin – w przypadku topowych produktów jest to tkanina AeroCover®, stworzona z włókien poliestrowych. Tkanina ta jest odpowiednio zabezpieczona przed ścieraniem wnikaniem brudu, działaniem wilgoci. Zastosowanie warstwy poliuretanowej pozwoliło także na zmniejszenie ryzyka wnikania wody – dzięki takiemu zestawieniu tkanina jest praktycznie wodoodporna! Pokrowce wysokiej klasy pozwalają również na zmniejszenie poziomu kondensacji wilgoci na powierzchni mebla podczas przechowywania, przez co zmniejszane jest ryzyko powstawania pleśni.

Jak skonstruowane są pokrowce? Często producenci oddają ich kilka rodzajów – różnią się one przede wszystkim rozmiarami. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować konkretny produkt do posiadanego stoły czy krzeseł. Aby jeszcze lepiej chronić meble pokrowce posiadają dodatkowe ściągacze, które pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dla wygody użytkowników możliwe jest także doposażenie pokrowców w niewielkie obciążniki, które sprawią, że porywisty wiatr nie zerwie pokrowca.

Pokrowce wygodne w użyciu

Pokrowce topowych producentów sprzedawane są w wygodnych i poręcznych torbach z rączką. Po złożeniu pokrowca taka torba zajmuje niewiele miejsca, przez co bez trudu zmieścimy ją na półce w garażu czy w piwnicy.

Tags: , ,