środa, Wrzesień 18, 2019

W okresie lata chwile spędzone na tarasie z pewnością pozwolą nam na relaks i odpoczynek. Otoczenie zieleni, cisza i spokój to najlepsze warunki do relaksu. Warto zastanowić się nad wyposażeniem tarasu, aby cieszyć się komfortem, kiedy tylko tego chcemy. Różnorodne elementy outdoorowe zaproponują nam topowi producenci.

Jak zachować piękno mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe tworzone są dzisiaj z materiałów odpornych na wnikanie wilgoci, pojawianie się rdzy, działanie silnego promieniowania słonecznego. Musimy mieć jednak świadomość, że nawet najtrwalsze tworzywo może zacząć niszczeć będąc wystawionym na zmienne warunki atmosferyczne. Chcąc chronić nasze meble w okresie jesieni i zimy najczęściej chowaliśmy je do garażów, piwnic, na strych. Dzisiaj możemy skorzystać ze znacznie wygodniejszego rozwiązania. Jakiego?

Lekkie pokrowce poliestrowe

Producenci wyposażenia outdoorowego proponują nam lekkie i zwiewne pokrowce ogrodowe, stworzone z myślą o ochronie mebli i wyposażenia outdoorowego. Są one tworzone z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP o grubym splocie, przez co są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co hamowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni mebli. To z kolei przyczynia się do zahamowania powstawania pleśni. Aby pokrowiec dokładnie przylegał do powierzchni mebla producenci wyposażyli go w niewielki ściągacz. W czasie silniejszych podmuchów wiatru możemy zabezpieczyć pokrowiec dodatkowymi woreczkami obciążeniowymi, które uniemożliwią podwiewanie tkaniny.

Pokrowce sprzedawane są w niewielkich i poręcznych torbach z uchwytami. Kiedy nie są one wykorzystywane bez trudu łożymy tkaninę i na powrót umieścimy w torebce. Tak przechowywać możemy ją w garażu czy szafie.

Tags: , , ,