wtorek, Październik 15, 2019

Coraz chłodniejsze poranki to oczywisty znak, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Przekwitające kwiaty oraz coraz więcej liści pod stopami powinny być dla nas sygnałem, że pora zatroszczyć się o ogród i odpowiednio zabezpieczyć meble ogrodowe i parasol przed jesienią i zimą. Aby skutecznie chronić piękne meble technorattanowa czy aluminiowe polecamy zaopatrzyć się w pokrowce na meble. Co warto o nich wiedzieć?

Ochrona na najwyższym poziomie

Pomimo zastosowania wysokiej jakości tworzyw do produkcji mebli ogrodowych warto pomyśleć o tym, aby dodatkowo ochronić je poza sezonem ich użytkowania. W przypadku mebli kupowanych od producentów możemy być pewni, że zaproponują nam oni również eleganckie pokrowce na meble, wykonane z trwałych tkanin.

Pokrowce oferowane przez topowych producentów tworzone są z tkanin AeroCover – to opatentowane tworzywo, które nie tylko odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia czy ścieranie, ale przede wszystkim skutecznie minimalizuje proces kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Tkaniny wykorzystywane do produkcji pokrowców ogrodowych często pokryte są również warstwą poliuretanu – pozwala on na stworzenie warstwy wodoodpornej, również w długich okresach niepogody.

Ułatwienia dla użytkowników

Aby podnieść funkcjonalność pokrowców na meble ogrodowe producenci zaopatrzyli je w ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do mebla, jak również lepsza ochrona. Innym ciekawym dodatkiem są obciążniki na pokrowce, które dodatkowo obciążą tkaninę, aby lepiej przylegała ona do powierzchni mebla. Po zdjęciu pokrowca wystarczy go strzepnąć i schować do dedykowanego pojemnika. Opakowania na pokrowce nie zabierają wiele miejsca, przez co bez trudu zmieścimy je na półce w garażu czy na strychu.

Tags: , ,