wtorek, Październik 15, 2019

W okresie jesieni i zimy meble ogrodowe pozostawione na świeżym powietrzu narażone są nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne oraz niskie temperatury, ale też na działanie kurzu, brudu, pyłu. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do powstawania mikropęknięć, które w kolejnym sezonie mogą powodować koślawienie mebla czy nawet jego łamanie. Aby zabezpieczyć się przed takim scenariuszem warto zastanowić się nad pokrowcami na meble ogrodowe i parasol. Skąd je wziąć? Czym się charakteryzują?

Pokrowce ogrodowe od uznanych producentów

Pokrowce zaproponują nam znani producenci mebli ogrodowych – pokrowce są niejako uzupełnieniem ich oferty i doskonałym sposobem na to, aby chronić piękne meble ogrodowe przed wilgocią czy brudem.

Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych, odpowiedni wzmocnionych i zabezpieczonych przed wnikaniem brudu, mechaceniem, ścieraniem. Wiele z oferowanych pokrowców uzupełnionych jest o opatentowaną technologię AeroCover®, dzięki której możliwe jest minimalizowanie procesu kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. To przekłada się z kolei na zahamowanie powstawania pleśni.

Ściągacze, obciążniki i opakowanie

Dzięki pokrowcom struktura mebla chroniona jest przed wnikaniem brudu i pyłu. Po okresie jesieni i zimy pokrowiec wystarczy zdjąć i przetrzeć meble wilgotną ściereczką. Aby pokrowiec lepiej przylegał do powierzchni mebla producenci zaopatrzyli go w ściągacze umieszczone na rogach tkaniny. Dodatkowo możemy także zaopatrzyć pokrowiec w dedykowane obciążniki.

Dla większej wygody użytkowników pokrowce udostępniane są w poręcznych opakowaniach. Nieużywany pokrowiec chowamy do opakowania i pozostawiamy na półce – nie zajmuje on wiele miejsca!

Czy kupno pokrowca to dobra inwestycja?

Zdecydowanie tak – dzięki zastosowaniu pokrowca możliwe jest skuteczne ochronienie mebla przed zniszczeniem od wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Tags: , , ,