wtorek, Październik 15, 2019

Kupując meble ogrodowe czy na taras zazwyczaj pragniemy, aby dany komplet służył nam przynajmniej kilka lat i stale cieszył nasze oczy wspaniałym wyglądem. Aby jednak mieć pewność, że kolejnej wiosny nasz komplet spełni pokładane w nim nadzieje konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie na zimę. Najprostszą metoda na ochronę mebli ogrodowych jest zastosowanie profesjonalnych, dedykowanych pokrowców. Co warto o nich wiedzieć? Jakie kupować?

Znajdź pokrowiec odpowiedni do swoich potrzeb

Pokrowce na meble ogrodowe znajdziemy u samych producentów mebli ogrodowych i tarasowych. Często zdarza się, że wiele pokrowców jest dedykowanych do konkretnych kompletów – to znacząco ułatwia sprawę. Nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe oraz parasole ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – to syntetyczne włókno jest wysoce odporne na działanie deszczu, niskich temperatur. Dodatkowo włókna poliestrowe są zabezpieczone przed mechaceniem, ścieraniem – wysoka odporność pozwoli na korzystanie z nich przez wiele sezonów!

Pokrowce od topowych producentów wzbogacane są licznymi technologiami, takimi jak AeroCover®. Ta innowacyjna metoda pozwala na zmniejszenie stopnia kondensacji wilgoci oraz zminimalizowanie ryzyka powstawania pleśni na powierzchni mebli. Dodatkowo każdy pokrowiec posiada również poręczne ściągacze w rogach, dzięki którym możliwe będzie lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dobrym rozwiązaniem jest także zakupienie dodatkowych obciążników, które umieszcza się na brzegach tkaniny. Ich zadaniem jest dociążenie pokrowca, aby w razie silnego wiatru nie podrywał się.

Co zrobić z pokrowcem w sezonie wiosennym i letnim?

Aby bezpiecznie przechować pokrowiec w czasie, kiedy nie jest on używany wystarczy włożyć go do dedykowanego opakowania. Pokrowce sprzedawane są w opakowaniach z rączką – złożone nie będą zajmować dużo miejsca, zmieścimy je bez trudu na półce w garażu czy na strychu.

Tags: , , ,