wtorek, Październik 15, 2019

Jak w najprostszy sposób chronić meble ogrodowe i parasole wykorzystywane na tarasach w okresie jesieni i zimy? Do niedawna większość z nas wynosiła meble na strych lub do piwnicy, gdzie narażone były na działanie kurzu i brudu. Dzisiaj sprawa jest znacznie prostsza – wystarczy wykorzystać dedykowane pokrowce ogrodowe, aby mieć pewność, że nasze meble bezpiecznie doczekają wiosny i cieplejszych dni. Co warto wiedzieć o pokrowcach na meble i parasole ogrodowe?

Nowoczesne pokrowce z innowacyjnych tkanin

Decydując się na meble od topowych producentów nie musimy martwić się o szukanie dodatkowych pokrowców – producent zazwyczaj przygotowuje dedykowane pokrowce dla danego kompletu. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, nierzadko wzbogaconych technologią AeroCover®. Poliester jest niezwykle wytrzymałym włóknem – opiera się wnikanie brudu, wilgoci, nie mechaci się. Tkaniny poliestrowe traktowane są jako materiały techniczne o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takim parametrom świetnie sprawdzają się na zewnątrz. Opatentowana technologia AeroCover® pozwala na zmniejszenie stopnia kondensacji wilgoci na powierzchni mebli czy parasola. Dzięki temu zmniejszane jest także ryzyko powstawania pleśni.

Aby pokrowiec był jak najlepiej dopasowany do kształtu mebla dodatkowo wykorzystano ściągacze umieszczone w rogach tkaniny. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby nasze meble były chronione najlepiej jak się da!

przechowywanie pokrowców

W czasie wiosny i lata, kiedy pokrowiec nie jest na potrzebny, konieczne jest jego bezpieczne złożenie i schowanie. Obecnie producenci sprzedają pokrowce w specjalnych torbach zamykanych na zamek błyskawiczny – to najlepsza metoda na przechowywanie pokrowca. Całość nie zajmuje wiele miejsca – taką torbę możemy umieścić na regale w garażu.

Tags: , , ,