wtorek, Październik 15, 2019

Współcześnie nowoczesne i luksusowe meble ogrodowe tworzone są z tworzyw wysokiej jakości – są one odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jednak nawet najtwardsze tworzywo, nieodpowiednio przechowywane, może zacząć się psuć – dotyczy to właśnie mebli ogrodowych, które w okresie jesieni i zimy pozostawiane są na tarasach czy balkonach. Jak o nie dbać, aby mogły cieszyć nasze oczy w czasie kolejnego sezonu?

Sezon na deszcz, przymrozki i wilgoć!

Jesień i zima to okres, w którym nasze meble ogrodowe są szczególnie narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Długotrwała ekspozycja na wilgoć może sprawić, że zaczną się one wykrzywiać. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w dedykowane lub zbliżone do kształtów mebli pokrowce ogrodowe, dzięki którym znacząco zmniejszymy oddziaływanie warunków pogodowych na nasze meble. Obecnie topowi producenci oferują nam pokrowce wykonane przede wszystkim z tkanin poliestrowych, w których włókna stanowią gęstą sieć. Poliester jest tworzywem syntetycznym o wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo pokrowce często są także wzbogacane o technologię AeroCover®, przez co minimalizowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni mebla.

Jak jeszcze skuteczniej dbać o meble ogrodowe?

Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze w rogach – dzięki nim znacznie lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla. Przydatne mogą okazać się również woreczki z obciążeniem, które mocujemy na brzegach tkaniny. Pozwolą one na lepsze dociążenie pokrowca i zahamują jego podwiewanie przez silniejsze podmuchy wiatru. Każdy pokrowiec pakowany jest oryginalnie w torebkę z uchwytem. Po złożeniu pokrowca wystarczy go schować i odłożyć na półkę – torebka nie zajmuje wiele miejsca.

Tags: , , ,